41. koncertná sezóna Bratislavského chlapčenského zboru plná hudby a radosti

Spolupráca so Slovenskou filharmóniou, Slovenským národným divadlom, zahraničná koncertná cesta i premiéra novej časti Príbehu hudby. Členovia Bratislavského chlapčenského zboru sa tešia na mimoriadne pestrú prvú polovicu svojej 41. koncertnej sezóny.

 „Hneď v septembri nás čakajú náročné úlohy v opere SND. Premiéra opery Carmen vo francúzskom jazyku, kde bude účinkovať 20 našich speváčikov a ako spomienka na legendárneho režiséra Jozefa Bednárika opera Turandot s 15-timi našími chlapcami. Skúšobné procesy sa začali už v auguste. V tejto súvislosti sa tešíme zo spolupráce s riaditeľom opery Luborom Cukrom v pozícii režiséra opery Carmen a s novým šéfdirigentom Kevinom Rhodesom, ktorý bude dirigovať obe produkcie“ – informovala dirigentka Magdaléna Rovňáková.

September Bratislavského chlapčenského zboru však bude patriť aj premiére ďalšej časti najväčšieho slovenského hudobno-vzdelávacieho cyklu, Príbeh hudby – slovenská hudba. Tento projekt už od roku 2018 realizuje Bratislavský chlapčenský zbor a prostredníctvom online prenosu ho šíri medzi deti v školách na celom Slovensku. Projekt je autorským dielom zbormajstra BChZ, Gabriela Rovňáka ml.:

„Koncerty zaznejú v Košiciach a v Bratislave v priebehu septembra a novembra. Spolupracovať budeme so Štátnou filharmóniou Košice a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Verím, že skvosty našej hudobnej tvorby budú pre mnohých milým prekvapením a inšpiráciou. Tešíme sa, že koncert bude streamovaný do škôl na celom Slovensku, takže s tvorbou našich skladateľov sa zoznámia desaťtisíce mladých ľudí“.

Príbeh_hudby_960x6412
V októbri čaká Bratislavský chlapčenský zbor koncertná cesta do Švédska, kde počas 10-tich dní odznejú koncerty v mestách Halmstad, Stockholm a Lund. Do Lund na Medzinárodný zborový festival dostalo naše teleso pozvanie už druhý raz. Dominantne zaznie tvorba slovenských hudobných skladateľov, o ktorú je na festivale veľký záujem.

Predvianočný čas už tradične patrí baletu Luskáčik, Vianočným koncertom Slovenskej filharmónie, či koncertu Vianoce v Bratislave. Zaznejú aj reprízy opery Carmen v Slovenskom národnom divadle. Spevaví chlapci budú na najdôležitejších slovenských pódiách takmer denne.

Uvedenie Carminy Burany v Redute či návrat opery Čarovná flauta, to sú najväčšie výzvy, ktoré teleso čakajú po Novom roku. Tradične to budú aj „Koncerty pre slovenské mestá“ a účinkovanie na domácich festivaloch. DSC07790

Čo čítať ďalej