BChZ doma z veľkého turné

Bratislavský chlapčenský zbor sa vrátil z megaúspešnej koncertnej cesty po Amerike!

Denník Reading Eagle o koncertoch zboru 22.septembra napísal: “Hlasy malých chlapcov sú nesmierne čisté. (…) Nikdy sme nepočuli nič tak dobré.” Množstvo informácii o zbore priniesol tiež The Times Leader: “ Tento slovenský chlapčenský zbor je výborný ambasador pre svoju krajinu…”

Teleso na svojej štvrtej americkej koncertnej ceste uviedlo 17 koncertov v katedrálach, chrámoch, koncertných sálach aj na školách vo Washingtone D.C., Salisbury, Cumberlande a ďalších mestách v štátoch Pensilvánia a Maryland. Počas svojej cesty od 11. do 24.septembra BChZ zoznámil so slovenskou hudbou takmer 10 000 poslucháčov.

“Koncertná cesta bola našou prvou prezentáciou vo Washingtone D.C. a na jeho okolí. Som nesmierne nadšená reakciami odborného aj laického publika. Nedávno tu koncetovali Viedenskí speváčikovia a porovnávanie oboch telies vyznelo v náš prospech. Cesta bola fantastickou príležitosťou pre 26 našich najlepších spevákov, dirigenta Gabriela Rovňáka ml., sólistku a hlasovú pedagogičku Miriam Garajovú a klaviristku Danu Hajóssy, ktorí výborne reprezentovali Slovensko. Získali sme množstvo cenných kontaktov” uviedla šéfdirigentka a riaditeľka Bratislavského chlapčenského zboru Magda Rovňáková.

Zbor bol založený v roku 1982 a prvý krát sa na americkom kontinente predstavil v roku 1995, keď zaznamenal víťazstvo na Medzinárodnej súťaži speváckych zborov v meste Des Moines, v štáte Iowa. Bratislavský chlapčenský zbor touto cestou otvoril svoju 33. koncertnú sezónu.

Čo čítať ďalej