Opäť spoznávame svet

Bratislavský chlapčenský zbor sa pripravuje na svoju jesennú koncertnú cestu do Francúzska a Nemecka. 19. - 24. októbra 2019 - vycestuje 45 najlepších speváčikov z nášho zboru, ktorí sa v zahraničí stretnú s našimi priateľmi v mestách Mulhouse (Choeur de Garçons de Mulhouse) a Stuttgart (Stuttgarter Hymnus-Chorknaben).

"Obe telesá dobre poznáme. S francúzskym chlapčenským zborom sme sa vymenili už tri krát, nemecký zbor nás bude hostiť druhý krát. Výmenné zborové pobyty sú skvelou príležitosťou na nesúťažnú konfrontáciu a nadviazanie množstva priateľstiev." Povedala Magdaléna Rovňáková, zbormajsterka BChZ.

Chlapci z nemeckého zboru v Bratislave v júni 2019

Na obrázku Stuttgarter Hymnus-Chorknaben v júni 2019 v Bratislave.

Speváci sa môžu aj teraz tešiť na množstvo zážitkov a nových stretnutí. "Koncertné cesty Bratislavského chlapčenského zboru nikdy nie sú iba o spievaní. Snažíme sa chlapcov čo najviac naučiť a ukázať im pozoruhodné veci a miesta. Táto kocnertná cesta bude aj o autách. Navštívime múzeum historických automobilov v meste Mulhouse, múzeum Mercedesu v Stuttgarte, ale navštívime aj sídlo Rady Európy v Štrasburgu a spoznáme krásne mestá," Uviedol zbormajster Gabriel Rovňák ml. Zbor budú viesť Magdaléna Rovňáková, Gabriel Rovňák ml., pri klavíri bude Martin Hríň.

Aktuálne správy z našej koncertnej cesty sledujte na našom Facebooku.

bchz

Čo čítať ďalej