BChZ oslavuje na Cypre

Bratislavský chlapčenský zbor bol poctený pozvaním do Nikózie, aby v tomto exotickom cyperskom meste prezentoval umenie štátov Vyšehradskej štvorky. Práve v tomto roku si pripomíname 20. výročie vzniku Vyšehradskej spolupráce medzi štátmi Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Oslavy spomínaného výročia vyvrcholia koncertom nášho telesa, ktoré pre túto cestu pripravilo špeciálny program, obohatený o diela skladateľov členských krajín V4.

Náš koncert zaznie v prestížnych priestoroch Arcibiskupského paláca v Nikózii a pozvaní sú najvyšší predstavitelia Cyperskej republiky, zástupcovia diplomatického zboru, ako aj členovia krajanských komunít všetkých štyroch krajín.

Šťastný návrat máme naplánovaný na 16. februára.

GR

---------------------------------------------------------------------------

O našej ceste informovala aj oficiálna stránka Veľvyslanectva na Cypre. Môžete si ju pozrieť, keď si otvoríte adresu: http://www.mzv.sk/nicosia a kliknete na odkaz "AKTIVITY VEĽVYSLANECTVA".

Aktuálne z cesty:

17.2. 23.57

Bratislavsky chlapcensky zbor sa stastne vratil z uspesnej spevackej reprezentacie na Cypre. Tesime sa z krasnej cesty.

15.2. 22.40

Mili nasi! Dnes sa nam opat skvele spievalo - koncert bol nadherny! Po nom nas cakala skvela recepcia a bohata vecera v hoteli Hilton. Vsetci ambasadori boli nadseni - venovali nam "standing ovation". Zajtra nas caka prehliadka Larnaky.

14.2., 22.38

Hlasime sa z Nikozie, z uzasneho hotela Hilton.Dnes sme mali zaujimavu prehliadku, videli sme amfiteater a mozaiky z druheho stor. Hostitelia nas tiez sprevadzali nadhernym pobrezim i pomarancovymi plantazami. Bol krasny teply den. Prvy koncert zaznel v Limasol. Mal velky uspech, vsetci s nami spievali cypersku pesnicku. Po bohatej veceri ideme konecne oddychovat. Vsetci su k nam mili, chlapci vyborne spievaju a pekne sa spravaju. Drzte palce na zajtra!

14.2. Chlapci šťastne docestovali na Cyprus.

Čo čítať ďalej