BChZ pre Slovenské mestá

Bratislavský chlapčenský zbor opäť na cestách

Speváčikovia z Bratislavy sa aj tento rok predstavia Slovensku. Po minuloročných úspešných koncertoch v Cíferi, Blatnom, Nitre, Trenčíne, Topoľčanoch, Banskej Bystrici a Partizánskom cestuje náš zbor tento rok aj na východné Slovensko.

BChZ pre Slovenské mestá

"Naším zámerom je potešiť našich fanúšikov aj na strednom a východnom Slovensku. Keďže by bolo nepraktické jazdiť na jednotlivé miesta "na otočku", rozhodli sme sa zorganizovať popri samostatných koncertoch aj krátke koncertné turné", povedal Gabriel Rovňák, zbormajster BChZ.

Teleso zaspieva 30. apríla v Mestskom divadle v Levoči, kde sa predstaví so svojím programom pre celú rodinu. 1. mája sa v rámci pripomenutia vstupu Slovenska do EU môžu na zbor tešiť poslucháči v Synagóge v Liptovskom Mikuláši a 2. mája zavŕši zbor svoju koncertnú cestu na veľkom koncerte v rámci Košickej hudobnej jari v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. Pre návštevíkov cyklu "Nedeľných matiné" Štátneho komorného orchestra Žilina si na 28. mája teleso pripravilo veselý program "Keď si kamarát, poď sa s nami hrať".

Špeciálny koncert zaznie 3. júna v Bratislave a bude súčasťou festivalu Dni starej hudby. Zbor na ňom oslávi 35. výročie svojho založenia.

V júni sa teleso predstaví aj na festivale v Hriňovej (24. a 25.6.). Bodkou za koncertnou sezónou bude vystúpenie v Sade Janka Krála v Bratislave 1. júla ako súčasť projektu Viva Musica!

"Do programu chrámových koncertov sme zaradili to najlepšie z nášho repertoáru. Zaznejú diela slovenských skladateľov, ale aj najznámejšie diela svetovej zborovej literatúry. Poslucháči sa môžu tešiť aj na sólistov Bratislavského chlapčenského zboru s doprovodom koncertnej klaviristky Dany Hajóssy. Na koncertoch pre rodiny v Levoči a Žiline si zase na svoje prídu aj všetky deti, ktoré sa s nami naučia novú pesničku, ba možno si chlapcov aj zadirigujú!" priblížila program koncertov zbormajsterka Magdaléna Rovňáková.

Držte nám palce a cestujte spolu s nami na našom Facebooku:-)

gr

BChZ pre Slovenské mestá BChZ pre Slovenské mestá BChZ pre Slovenské mestá

Čo čítať ďalej