BChZ vo Fínsku

Bratislavský chlapčenský zbor odcestoval 15. marca na svoju ďalšiu zahraničnú cestu. Tentokrát je naším cieľom fínska metropola - Helsinki, kde sa zúčastníme Festivalu chlapčenských zborov a stretneme sa s našimi priateľmi - zborom Cantores Minores.

Podobne ako na Cypre, aj v Heslinkách uvedieme koncert pri príležitosti 20. výročia založenia spolku stredoeurópskych štátov Vyšehradskej spolupráce. Okrem Helsínk sa predstavíme aj v litevských mestách Kaunas, Vilniuse, fínskom Turku a Kankaanpää.

gr

--------------------------------------------------

26.3., 18.10

Milí naši,

tak sme – síce unavení – ale šťastní dorazili domov. Teším sa, že ste cestovali spolu s nami a hojne sledovali videá i náš blog. Dnes som pridal predposledné video – z mesta Kankaanpää – uvidíte v ňom exteriér pravej fínskej sauny a započúvate sa do ukážky zo skladby Z. Kaňáka – Slunko. Tým však naše mimoriadne vysielanie nekončí – v nedeľu večer pridáme posledné video, v ktorom sa vám prihovorí p. dirigentka. Dozviete sa ďalšie zaujímavosti o našej ceste. Ďakujem vám všetkým za pozitívne ohlasy a komentáre k videám na Youtube. Budem sa tešiť na ďalšie naše internetové stretnutia:-)

Gabriel

24.3., 21.51

Práve čakáme na trajekt. Fínsko o chvíľku bude peknou spomienkou a cesta domov ubehne rýchlo, pretože sa všetci tešíme na našich milých doma. Včerajší koncert v Turku vzbudil taký ohlas, že sa nám pán dirigent tamojšieho chlapčenského zboru ponúkol na návštevu. Zaujíma ho, akým spôsobom náš zbor pracuje, ako deti získavajú takú výbornú spevácku techniku a kde sa berie ich muzikálnosť. Koncert v úžasnej katedrále zaznel veľmi impozantne.

Dnes sme mali nakupovací deň, chlapci utrácali peniažky a mali v sebe toľko energie, že sme im – my, dospelí – závideli. Ešte zajtra Vilnius a máte nás v Bratislave!!!

22.3., 14.16

Dnes putujeme úžasnou fínskou krajinou do Kankaanpää. S Helsinkami, našimi priateľmi a milými rodinami sme sa rozlúčili dnes ráno. Vo vnútrozemí je prívetivejšie počasie, ale snehu je všade dosť.

Všetky koncerty mali v Helsinkách veľký úspech. Teraz sa tešíme na Kankanpää a Turku.

Máme sa super!

20.3., 13.00

Naši milí doma, niekoľko slov z našej úspešnej koncertnej cesty. Festival chlapčenských zborov dnes vrcholí, každé teleso sa predstaví dvoma skladbami. Včera odznel náš samostatný koncert v nádhernom kostole Sv.Johanna v centre Helsínk. Mali sme skvelý úspech a hoci sa tu bežne po jednotlivých skladbách netlieska, publikum nás odmieňalo štedrým aplausom. Nasledovala recepcia s pánom veľvyslancom. Rodiny sú veľmi milé a všetci naši malí nováčikovia sú šťastní a spokojní. (Príležitosť písať nie je často, preto využívame aspoň možnosť posielať video, ktoré k vám putuje na inom technickom pricípe).

16.3., 21.25

Milí naši,

šťastne sme dorazili. Cesta v luxusnom autobuse bola vynikajúca. Na Youtube nájdete malú správu.

15.3., 22.00

Všetko je už pripravené na cestu. Budeme sa snažiť prinášať vám z nej aktuálne informácie na tomto blogu. Vzhľadom k predpokladanému nepravidelnému prístupu k Internetu budú aj naše správy občasné. O to viac dúfame, že vás potešia. Prvý raz sa pokúsime tiež o krátke videospravodajstvo, ktoré budete môcť nájsť pomocou servera Youtube (www.youtube.com/gabrielrovnak). Jeho dostupnosť závisí od dostupnosti WIFI pripojenia počas cesty.

Čo čítať ďalej