Doma z USA

Prečítajte si krátku tlačovú správu o našej ceste

Spevaví chlapci roztlieskali Ameriku!

Philadelhia, New Jersey a New York. To sú destinácie, kde sa poslucháči tešili na koncerty Bratislavského chlapčenského zboru. Veľkolepé chrámy a koncertné sály, nezabudnuteľný koncert v sále OSN, neformálne vystúpenie v katedrále Sv.Patrika v New Yorku, pestrý koncertný program aj veľkolepé zážitky, tým všetkým žili speváci celých 10 dní v USA.


Doma z USA

Chlapci predniesli náročné skladby európskej sakrálnej klasickej hudby, aj štylizácie ľudových piesní.

Pod vedením dirigentov Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka, sólového účinkovania sopranistky Miriam Garajovej a za sprievodu klaviristky Dany Hajóssy si vyslúžili dlhotrvajúce potlesky. Na úspechu telesa má bezpochyby svoj podiel aj skvelý moderátor koncertov Michal Mlčoušek.

Večerný koncert v sále OSN otvorila Alison Smale, námestníčka generálneho tajomníka OSN, publiku sa prihovoril predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák aj slovenský veľvyslanec pri OSN Michal Mlynár. Koncertu sa zúčastnilo množstvo diplomatov a ďalších pozvaných hostí, ktorí nešetrili chválou na slovenských speváčikov. Fotografovanie po koncerte s mnohými osobnosťami sa pretiahlo do neskorých nočných hodín.

Dojímavé boli stretnutia so Slovákmi, žijúcimi v NYC aj celovečerný koncert v kostole Sv.Jána Nepomuckého v New Yorku, kde sa pravidelne Slováci schádzajú.

Teleso je vo vynikajúcej kondícii, už máji sa predstaví na Medzinárodnom hudobnom festivale v Moskve a ku Dňu matiek uvedie koncert spoločne s Viedenskými speváčikmi v ich viedenskom sídle.

Doma z USA

Čo čítať ďalej