Európske turné 2012

Bratislavskí chlapci rozplakali švédske publikum.

Bratislavský chlapčenský zbor oslavuje svoje 30. narodeniny. Súčasťou osláv bolo aj európske koncertné turné, v rámci ktorého sa predstavili v Nemecku, Švédsku a Poľsku. 20. októbra 2012 sa Bratislavský chlapčenský zbor vrátil zo zahraničného koncertného turné.

Počas 10 dní oslovil svojím umením stovky milovníkov klasickej hudby a ponúkol program, pozostávajúci z kompozícií slovenských i svetových skladateľov. Interpretačná vyspelosť a zrelosť chlapčenských hlasov oslovila švédske publikum natoľko, že fotografie z ich koncertov sa dostali na prvé stránky švédskych denníkov. „Sme veľmi šťastní, že sme dokázali zaujať náročné švédske publikum. Zborový spev je tu veľmi rozšírený a v každej rodine nájdete speváka, alebo hokejistu.“ (Magdaléna Rovňáková, zbormajsterka).

Jedným z hlavných cieľov cesty, bolo účinkovanie na Medzinárodnom zborovom festivale, kde sa predstavilo vyše 12 000 spevákov z celej Európy. Návštevníci si tak mohli v podaní speváckych zborov vypočuť nielen klasický reperetoár, ale aj jazzové štandardy, úpravy populárnych piesní, sakrálne skladby či aranžmány ľudových piesní. Bratislavskí chlapci opäť ukázali, že aj malá krajina, akou je Slovensko, dokáže zaujať svojou kultúrou a vysokou úrovňou umeleckého prejavu. Vznikli nové priateľstvá, prísľuby budúcej spolupráce, nové možnosti prezentácie nášho umenia.

Turné sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, Nadácie Ars Bratislavensis a Nadácie Tatra banky.

Videá a fotky z turné nájdete exkluzívne na našej oficiálnej Facebookovej stránke.

Čo čítať ďalej