Hudobná škola Príbehu hudby od Bratislavského chlapčenského zboru

Bratislavský chlapčenský zbor otvára online hudobnú školu "Príbehu hudby" pre všetky deti. Počas obdobia, keď sú klasické školy zatvorené, je tu online škola pre všetky zvedavé deti, ktoré sa chcú o hudbe dozvedieť viac.

"Našou hlavnou misiou je vzdelávanie detí a mládeže. Chceme v nej pokračovať aj v čase, keď sú naše fyzické brány deťom zatvorené. Hoci nebudeme našich online žiakov učiť spievať, chceme im rozšíriť obzor v oblasti dejín hudby a hudobnej teórie. Znalosti v týchto oblastiach nám umožnia vytvárať nielen „praktické“ umenie, ale aj pozoruhodné umelecké hodnoty." Povedala riaditeľka a zbormajsterka Bratislavského chlapčenského zboru, Mgr. art. Magdaléna Rovňáková, ArtD.

Hudobná škola Príbehu hudby od Bratislavského chlapčenského zboru

Online hudobná škola "Príbehu hudby" bude s ohľadom na čo najširší zásah prebiehať na Facebooku. Autori školy sa spoliehajú predovšetkým na rodičov a starých rodičov, že deťom tento obsah sprístupnia a budú ich hudobnou školou sprevádzať.

"Sme veľmi radi, že môžeme deťom v tomto čase priniesť náhradné vzdelávanie aj vďaka projektu Príbeh hudby, ktorý realizujeme v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska. Naši žiaci sa môžu tešiť na zaujímavé texty, videá a hlavne na radosť z poznávania hudobného umenia, ktorú sa im pokúsime priniesť prostredníctvom internetu priamo domov." Povedal autor online hudobnej školy a zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, MgA. Gabriel Rovňák PhD.

Nové vzdelávacie príspevky budú na facebookovej stránke www.facebook.com/boyschoir pribúdať vždy v pondelok, v stredu a v piatok. V sobotu dostanú možnosť účastníci odpovedať na súťažnú otázku a každú následujúcu nedeľu o 18.00 bude súťaž vyhodnotená. Každý týždeň môže jeden žiak hudobnej školy získať DVD Príbeh hudby 2. Online hudobná škola bude vo svojej prvej (a s náď i jedinej sérii v tomto čase) prebiehať do 17. apríla, prípadne do zrušenia mimoriadnych opatrení v súvislosti s oblasťou verejného zdravia na Slovensku.

Čo čítať ďalej