Jar s Bratislavským chlapčenským zborom

Zámorská koncertná cesta, premiéra nášho vlastného projektu v Slovenskom národnom divadle a koncerty pre slovenské mestá. To bude pestrá jar Bratislavského chlapčenského zboru.

Aj napriek prebiehajúcej pandémii zbor naplno plánuje jarné projekty: "V chlapčenskom zbore máme vždy naponáhlo. Chlapčenské hlásky sa menia na mužské už okolo 12-13 roku života a chlapci tak nemajú na "detskú kariéru" veľa času. Aj preto s nasadením všetkých síl pracujeme na jarných projektoch, aby sme našim členom a napokon aj fanúšikom priniesli čo najviac unikátnych zážitkov po dlhom období pandémie covid-19," hovorí zbormajsterka BChZ, Magdaléna Rovňáková.

Chlapci sa tešia na návrat do Slovenského národného divadla už vo februári, kedy Opera SND pripravuje opätovné uvedenie diela G. Pucciniho, Turandot. Do konca sezóny sa chlapci predstavia aj v opere Komedianti. Na záver marca pripravuje Bratislavský chlapčenský zbor s podporou Fondu na podporu umenia koncerty pre slovenské mestá. V tomto roku sa hlasy chlapcov rozoznejú v Trenčíne a Ružomberku.

Jar s Bratislavským chlapčenským zborom

V priebehu mája vycestuje časť zboru na veľkú koncertnú cestu do USA. Teleso sa predstaví v šiestich amerických mestách, vrátane Washingtonu a New Yorku. Uvedie sakrálny i profánny program v chrámoch i koncertných sálach. "Cestu pripravujeme v spolupráci s agentúrou, s ktorou máme dobré skúsenosti z minulosti. Sme veľmi radi, že môžeme do spojených štátov amerických priniesť našu hudbu už po siedmy krát, a to práve v jubilejnom roku, kedy si pripomíname 40. výročie vzniku Bratislavského chlapčenského zboru," uviedla zbormajsterka a manažérka telesa Magdaléna Rovňáková.

Po návrate z USA čaká zbor nová veľká spolupráca so Slovenským národným divadlom na projekte Príbeh hudby: Tajomstvá ľudského hlasu. Ide o špeciálne vydanie projektu Príbeh hudby, ktoré Bratislavský chlapčenský zbor pripravuje na objednávku Slovenského národného divadla. "Náš hlas je hudobný nástroj, ktorý máme stále pri sebe. Aj keď si myslíme, že ho dobre poznáme, stále pred nami ukrýva množstvo tajomstiev a netušených možností. Zoznámime sa s nimi vďaka novej spolupráci Bratislavského chlapčenského zboru a Slovenského národného divadla," uviedol o projekte jeho autor a zbormajster BChZ, Gabriel Rovňák. Premiéra projektu zaznie 29. júna v sále opery a baletu Slovenského národného divadla.

Na začiatku leta pripravuje teleso účinkovanie na jednom z prestížnych slovenských hudobných festivalov.

Jar s Bratislavským chlapčenským zborom Jar s Bratislavským chlapčenským zborom

Čo čítať ďalej