Koncertná cesta snov!

Bratislavský chlapčenský zbor navštívi od 13. do 24. októbra 2016 Spojené štáty americké. Na koncertnej ceste snov sa predstaví divákom na 7 koncertoch a workshopoch. Chlapci pod vedením Magdalény Rovňákovej, Gabriela Rovňáka ml., za klavírneho doprovodu Dany Hajóssy prinesú do Ameriky klenoty slovenskej a európskej hudby. Nebudú chýbať štylizácie slovenských ľudových piesní a ani diela súčasných skladateľov.

Našimi partnermi v San Franciscu budú skvelí Bellringers - chlapčenský zbor, ktorý sa zameriava popri speve aj na hru na špeciálne zvony. Navštívime aj slávny zbor The Pacific Boys Choir, ktorý je držiteľom mnohých ocenení, vrátane ceny Grammy. Na našich chlapcov čaká v Amerike skvelý umelecký a poznávací program!

Most Golden Gate

Počas 10 dní spoznajú všetky najkrajšie miesta San Francisca. Navštívia Alcatraz, svetovú "Academy of Science", zblízka si pozrú most Golden Gate či Muirský les, plný sekvojí. Okrem koncertov v katedrálach a kostoloch pripravil zbor aj niekoľko workshopov, na ktorých predstavíme Slovensko deťom z amerických škôl.

Vďaka ubytovaniu v rodinách si chlapci život v Amerike užijú skutočne naplno a budú mať možnosť nadviazať množstvo nových kontaktov a priateľstiev.

Do USA vycestuje 28 členov zboru a aj vďaka príspevku Fondu na podporu umenia a spoločnosti UPC. Držte nám palce a naše putovanie sledujte na Facebooku.

Alcatraz Academy of Science San Francisco

Čo čítať ďalej