Koncerty pre slovenské mestá 2016

Bratislavský chlapčenský zbor sa teší na slovenské mestá!

Ste obyvateľom alebo máte priateľov v mestách Cífer, Blatné, Banská Bystrica, Trenčín, Partizánske, Topoľčany, či Nitra? Ak áno, tešíme sa na vás! Bratislavský chlapčenský zbor sa v roku 2016 uvedie sedem koncertoch pre slovenské mestá. Náš zbor má pre poslucháčov pripravené množstvo krásnych skladieb slovenských a zahraničných skladateľov, ktoré zaznejú v podaní zboru a jeho sólistov. Teleso sa predstaví pod vedením Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml. so sólistkou Miriam Garajovou. Na klavír a organ bude zbor sprevádzať koncertná klaviristka Dana Hajóssy.

"Veľmi sa tešíme, že v tomto roku môžeme priniesť radosť v podobe koncertov nášho zboru poslucháčom do slovenských miest a obcí. Na tieto koncerty sa nesmierne tešíme, lebo sa vyznačujú skvelou atmosférou a vrelým prijatím od hostiteľov. Nezriedka sa stretneme s miestnymi speváckymi zbormi, s ktorými si radi zaspievame spoločné piesne. Snažíme sa aj touto formou podporovať zborové hnutie na Slovensku" povedal zbormajster Gabriel Rovňák ml.

Koncerty pre slovenské mestá 2016

Termíny jednotlivých koncertov:

Cífer
Chrám sv. Michala - 17. júna o 19.30 v rámci podujatia "Noc hudby"

Blatné
Kostol sv. Vojtecha - 26. júna o 15.00

Nitra
Mestský park na Sihoti, 2. júla o 18.00, vystúpenie pre deti v rámci Dní sv. Cyrila a Metoda

Trenčín
Amfiteáter na Trenčianskom hrade, 4. septembra o 19.00, Benefičný Mariánsky koncert

Topoľčany
Kostol Nanebovstúpenia Panny Márie, 6. novembra o 18.00

Banská Bystrica
12. novembra, miesto a čas koncertu v jednaní, Festival V.F.Bystrého

Partizánske
termín a miesto koncertu v jednaní. Pôjde o jesenný termín.

Tešíme sa na všetkých návštevníkov našich koncertov.

Čo čítať ďalej