Konkurzy 2019

Bratislavský chlapčenský zbor otvára svoje brány pre šikovných speváčikov.

Špičkové slovenské teleso pod vedením laureátky krištáľového krídla a „Slovenky roka“, Dr. Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka ml., Ph.D., je pripravené prijať do svojich radov talentovaných chlapcov vo veku 7 - 8 rokov.

Konkurz sa uskutoční 19. júna 2019 od 16.30 do 18.00 a 22. júna od 15.30 do 17.00 v priestoroch novej budovy SND, Pribinova ulica (služobný vchod, terasa nad parkoviskom). Treba si pripraviť jednu ľubovoľnú pesničku.

Nahliadnite do našej skúšobne v reportáži televízie TA3 z minulého roka.

Máte otázku? Čítajte nižšie!

Tešíme sa na vás!

Konkurzy 2019

Často kladené otázky:

1. Môj syn mal len nedávno 10 rokov môžeme prísť?
Veľmi radi by sme prijímali aj starších chlapcov. Chlapčenský hlas sa mení na mužský spravidla vo veku 13-14 rokov. Kým by sa speváčik naučil náš repertoár a prepracoval by sa do reprezentačnej zložky, mohla by byť jeho kariéra v zbore veľmi krátka. Preto do zboru neberieme chlapcov starších ako 8,99 rokov.

2. Aké náročné je štúdium časovo?
Chlapci v prípravke skúšajú v pondelok a v stredu o 15.00. Jedna skúška trvá 80 minút. Skúšobňu máme v Slovenskom národnom divadle na Pribinovej ulici.

3. Kedy uvidím svojeho syna na pódiu spolu s Bratislavským chlapčenským zborom?
Už v decembri na Vianočnom koncerte :-)

4. Platí sa niečo?
Áno. Náš zbor funguje ako Súkromná základná umelecká škola. Keďže sme zaradení do siete škôl, nie je školné vysoké. V prípravnom oddelení platia chlapci 16,50 eur/mesiac.

5. Kedy môj syn pocestuje so zborom do zahraničia?
Spravidla trvá dva roky, kým sa spevák "prepracuje" do reprezentačnej zložky. Dovtedy ho však čakajú nezabudnuteľné zážitky z koncertov na Slovensku a najšikovnejší speváčikovia sa už predstavia v Slovenskom národnom divadle.

6. Vymeškávajú chlapci školu?
V prvých dvoch rokoch sú aktivity chlapcov výhradne popoludní. Neskôr dochádza ku vymeškaniu dochádzky v škole, napríklad z dôvodu zahraničnej koncertnej cesty. Prospech chlapcov v škole je však pre nás dôležitý. Ak si to situácia vyžiada, uprednostníme ich školskú dochádzku.

Máte ďalšiu otázku?
Napíšte nám na bchz@nextra.sk! Radi odpovieme :-)

Čo čítať ďalej