Online koncert so Slovenskou filharmóniou

Bratislavský chlapčenský zbor nebude ani tento rok chýbať na Vianočných koncertoch Slovenskej filharmónie. Koncert si budú môcť pozrieť naši fanúšikovia na celom svete, prostredníctvom priameho prenosu na stránke https://stream.filharmonia.sk

"Už 25 rokov sme hrdou súčasťou filharmonických vianočných koncertov. Sme nesmierne radi, že aj v tomto náročnom čase sme našli kľúč, ako v spolupráci so Slovenskou filharmóniou neprerušiť túto tradíciu. Koncert navyše prinesieme v priamom prenose do celého sveta, čo je mimoriadna a vzácna príležitosť," uviedla zbormajsterka BChZ, Magdaléna Rovňáková.

Les Noëlies

Na programe koncertu nebudú chýbať najkrajšie Vianočné koledy a piesne, ako napríklad Do mesta Betléma, Búvaj dieťa krásne, Adeste fideles... Chvíľku meditácie vám prinesie svetoznáme Adagio od T. Albinoniho. Atmosféru Vianoc vykúzlia aj nádherné skladby Leroy Andersona - Vianočný festival, Trúbkarova uspávanka, či Zabudnuté sny. Nebude chýbať ani vianočná pieseň piesní - Tichá noc, svätá noc, ktorú si iste zaspievate spolu s nami v žiari adventných sviečok.

Na koncerte sa predstaví orchester Slovenskej filharmónie, sólistka Michaela Šebestová, sólista BChZ Francesco Machats a samozrejme Bratislavský chlapčenský zbor, pod dirigentskou taktovkou Rastislava Štúra. Zbor pripravili Magdaléna Rovňáková a Gabriel Rovňák ml.

Prežite mimoriadny predvianočný večer spolu s nami.

Čo čítať ďalej