Odlietame do Ameriky

Členovia zboru si v roku, kedy Bratislavský chlapčenský zbor oslavuje 40. výročie svojho založenia, pripíšu ďalší výnimočný zážitok. Po návrate na pódium Slovenského národného divadla, Slovenskej filharmónie a koncertoch pre slovenské mestá sa vydávajú na výnimočnú cestu do USA, ktorá sa uskutoční 5. – 17. mája 2022.
„Máme veľkú radosť, že sme po pandémii nadviazali kontakt s našimi zahraničnými partnermi a môžeme tak opäť predstaviť americkému publiku slovenskú hudbu a členom zboru priniesť zážitky na celý život,“ hovorí zakladateľka a zbormajsterka telesa, Magdaléna Rovňáková.
Koncertnej cesty sa zúčastní 30 členov zboru spolu s dirigentami Magdalénou Rovňákovou, Gabrielom Rovňákom ml., sólistkou a hlasovou pedagogičkou Miriam Garajovou a klaviristom Martinom Hríňom. Počas koncertnej cesty speváci navštívia Washington D.C., New York, Annapolis, Cumberland, Kingston a Scranton.

pripraveni-na-ameriku-2020-fullsize (1)
Repertoár, s ktorým teleso cestuje do USA, bude pestrý. „V prvom rade nesieme do Ameriky slovenskú hudbu. V programe tak budú mať možnosť návštevníci koncertov počuť diela Eugena Suchoňa, Miroslava Kroupu, Viliama Gräffingera, Milana Nováka a ďalších. Uvedieme ale aj skladby W.A.Mozarta, G. Rossiniho, F. Schuberta, či J. Ruttera. Dobrým zvykom býva, že do hostiteľskej krajiny prinášame aj hudbu, ktorá je domácemu publiku blízka. Pre túto koncertnú cestu sme si pripravili afro-americké spirituály,“ uviedol zbormajster Gabriel Rovňák ml.
Okrem koncertnej činnosti čaká chlapcov bohatý poznávací program. Navštívia prírodovedné múzeum vo Washingtone D.C., centrálu OSN v New Yorku, mrakodrap Rockeffelerovho centra či muzikálové predstavenie na Broadway.

Fanúšikovia môžu cestu sledovať na facebookovej stránke www.facebook.com/boyschoir    

Čo čítať ďalej