Predstavujeme sezónu 2019/2020

38. koncertná sezóna Bratislavského chlapčenského zboru sa bude niesť v znamení výnimočných spoluprác, zahraničných koncertných ciest a edukačných aktivít. „Bratislavský chlapčenský zbor pripravil pre svojich fanúšikov mimoriadne pestrú a zaujímavú sezónu. Tešíme sa, že nás opäť budú môcť vidieť na najprestížnejších slovenských umeleckých scénach po boku skvelých umelcov.“ Uviedla Magdaléna Rovňáková, riaditeľka a zbormajsterka telesa.

Predstavujeme sezónu 2019/2020

V jesennej časti sezóny sa zbor predstaví na Slávnostnom galakoncerte pri príležitosti 100. výročia pričlenenia Petržalky k Československu. Krátko na to vystúpi v Orvišti pri slávnosti posvätenia tamojšieho chrámu. Rovnako v septembri sa teleso predstaví na koncerte pre Slovenskú myelómovú spoločnosť v bývalom kostole Klarisiek v Bratislave.

Už v októbri vycestuje zbor na reprezentačnú výmennú koncertnú cestu do Francúzska (Mulhouse) a Nemecka (Stuttgart). Hostiteľmi sú Choeur de Garçons de Mulhouse a Stuttgarter Hymnus-Chorknaben. V novembri sa teleso predstaví na svojom edukačnom projekte Príbeh hudby. Vzdelávací koncert pre deti bude v priamom prenose vysielať Slovenská televízia a účinkovať bude aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Rómsky folklórny súbor Romano Jilo, klavirista Maroš Klátik, dirigentom a moderátorom koncertu bude zbormajster BChZ Gabriel Rovňák ml.

Vianočné obdobie bude už tradične plné nádherných príležitostí. Teleso sa predstaví v novom projekte Mikulášskych koncertov v Opere Slovenského národného divadla. V tomto čase zbor už tradične spolupracuje s Baletom SND pri uvedení predstavenia P.I.Čajkovského - Luskáčik. Bratislavský chlapčenský zbor sa aj tento rok predstaví na koncerte Vianoce v Bratislave, kde si chlapci zaspievajú spolu s Adrianou Kučerovou, Monikou Fabianovou, Pavlom Bršlíkom, Pavlom Remenárom a mimoriadne nadaným mladým huslistom Teom Gertlerom. Sprevádzať bude Orchester Opery SND pod taktovkou odchovanaca nášho zboru, Petra Valentoviča. Medzi vrcholy sezóny patria tiež Vianočné koncerty so Slovenskou filharmóniou, na ktorých sa teleso predstaví so sólistami Veronikou Mihálkovou a Romanom Janálom.

„Spolupráci s našimi prvými inštitúciami si nesmierne vážime a tešíme sa, že vianočný koncert so Slovenskou filharmóniou zaznie tento rok z dôvodu obrovského záujmu publika až trikrát. Veľmi sa tiež tešíme na nový projekt Mikulášskych koncertov, na ktoré pripravujeme poloscénické uvedenie vianočného pásma. Čerešničkou na torte je koncert Vianoce v Bratislave, ktorý aj vďaka priamemu televíznemu prenosu môže sledovať skutočne každý.“ Povedal Gabriel Rovňák ml., zbormajster BChZ.

V marci uvedie teleso v rámci koncertného cyklu Štátneho komorného orchestra Žilina premiéru nového edukačného koncertu Príbeh hudby 5 - Farebný svet. Dominantou jarnej časti sezóny bude prirpavovaná koncertná cesta do USA, kde sa naši speváci predstavia aj v mestách Washington a New York. Na záver sezóny sa teleso opäť vráti koncertovať na Slovensko. Predstaví sa v Prievidzi a v Kláštore pod Znievom. V rámci festivalu Pro musica nostra sa teleso odprezentuje v mestách Rajec a Příbor. V rámci cyklu Bratislavský chlapčenský zbor pre slovenské mestá odznejú koncerty aj v ďalších mestách a mestečkách.

Počas celej koncertnej sezóny zbor spoluúčinkuje v Opere Slovenského národného divadla, kde uvádza detské party v predstaveniach Čarovná flauta, Tosca, Carmen, Turandot a Triptych.

Teleso vedú Mgr. art. Magdaléna Rovňáková, ArtD. a MgA. Gabriel Rovňák ml., Ph.D. Na klavíri sprevádza Mgr. Dana Hajóssy a Bc. Martin Hríň. Umelecký koletív tvoria tiež hlasové pdagogičky Mgr. art. Miriam Garajová, Monika Maglayová a Mgr.art.Lýdia Drahošová.

Za podporu činnosti teleso ďakuje partnerom: Fond na podporu umenia, UPC BROADBAND SLOVAKIA, Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia VUB, Nadácia Poštovej Banky, Nadácia Tatra Banky, Rozhlas a televízia Slovenska, Hlavnému mestu SR - Bratislave, mestským častiam Petržalka a Ružinov, Eurovea, Polygrafické centrum, buckle up, SOZA, Vladimír Škuta Photography. Zbor podporujú tiež mediálni partneri: in.ba, Hudobný život a Opera Slovakia.

Čo čítať ďalej