Príbeh hudby

Bratislavský chlapčenský zbor prináša výnimočný projekt pre celé Slovensko!

S veľkou radosťou vám predstavujeme náš najnovší vzdelávací projekt!

Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pripravil výnimočný projekt pre deti a mládež z celého Slovenska. Ide o koncert "Príbeh hudby", ktorý bude RTVS streamovať do základných škôl na celom Slovensku.

Riaditelia škôl prihlásili už viac ako 30.000 detí, ktoré budú sledovať náš koncert v priamom prenose! Pozrieť si ho ale môžete aj vy, a to naživo vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu už 27.10. o 10.30h. Vstupenky pre vás máme v stieti Ticketportal.

Sledujte www.facebook.com/pribehhudby a www.pribehhudby.com

Príbeh hudby

Na koncerte sa popri našom zbore predstaví Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml. Obsahom koncertu bude prierez dejinami hudby od čias praveku až po súčasnosť. „Cieľovou skupinou koncertu sú mladí ľudia a rodiny s deťmi. Práve im je prispôsobená dramaturgia koncertu, ktorá popri hudobných číslach prináša aj veľké množstvo zaujímavých informácií.“ povedal Gabriel Rovňák.

Na koncerte zaznejú ukážky z najznámejších diel svetovej klasickej hudby. Zvedaví poslucháči sa napríklad dozvedia, ako mohla znieť praveká hudba, aký je rozdiel medzi hudbou klasicizmu a romantizmu, ako znie 40-hlasný spev, ale aj ktorú hudbu pustiť svojej láske, aby pochopila, že ju jednoznačne ľúbite. V šere stredovekého kláštora si diváci vypočujú gregoriánsky chorál v podaní Bratislavského chlapčenského zboru a stanú sa svedkami niekoľkých prekvapení.

"Koncert uvedieme dvakrát. 26. októbra budú v publiku bratislavskí žiaci a bude streamovaný pre školy na celom Slovensku. O deň neskôr si ho budú môcť pozrieť a vypočuť návštevníci vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. Nedočkaví poslucháči sa do virtuálnej koncertnej siene budú môcť posadiť už čoskoro na stránkach www.pribehhudby.com. Pomôžu nám tak vytvoriť najväčšie online publikum na Slovensku!" informoval Gabriel Rovňák.

Pôjde o originálny projekt svojho druhu, ktorý doteraz nebol na Slovensku realizovaný. Vďaka dostupnosti internetu a dobrému technickému vybaveniu škôl na Slovensku môžeme preniesť koncertný zážitok skutočne aj do tých najmenších obcí. „Bratislavský chlapčenský zbor sa hlási ku filozofii spoločensky zodpovedných organizácií a chce sa spolupodieľať na zvyšovaní hudobného vzdelania mladých ľudí na Slovensku. Veľmi sa tešíme, že naše podujatie podporil Bratislavský samosprávny kraj, Fond na podporu umenia, ale aj Ministerstvo školstva“, povedala zakladateľka a zbormajsterka telesa Magdaléna Rovňáková.

Príbeh hudby

Čo čítať ďalej