Viete, že „opera letí“?

V opere sa všetko spieva? Dá sa tomu rozumieť? Nie je to nudné? A je to vôbec pre mladých ľudí?

Odpovede na tieto otázky, ba omnoho viac sa dozviete na koncerte „Príbeh hudby 3 – Opera letí“, ktorý pre Vás pripravuje Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pod vedením zbormajstra a dirigenta Gabriela Rovňáka ml. už 6. a 7.júna vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť tu.

Ak radi chodíte do kina a užívate si filmovú hudbu, alebo čítate knihy so silnými príbehmi, je načase zažiť niečo nové. Zažiť operu. Je to jedinečný žáner, ktorý vás neprekvapí iba strhujúcou emočnou silou, ale predovšetkým skvelou hudbou a príbehom. Napriek tomu o ňom existuje množstvo mýtov – že opera je nudná, neaktuálna i neatraktívna. Koncert Príbeh hudby ich postupne vyvracia a dokazuje, že opera to sú pútavé a často napínavo zhudobnené príbehy, ktorých sledovanie vás môže pohltiť tak, že zabudnete na čas.

Príbeh hudby 3 - Opera letí

„Na koncerte Príbeh hudby 3 prinesieme poslucháčom veselý a jednoduchý návod na to, ako počúvať operu a ako si k nej vybudovať vzťah,“ hovorí dirigent Gabriel Rovňák ml.

Autori projekt pripravili spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, skvelými vokálnymi sólistami Slovenského národného divadla, Lenkou Máčikovou, Martinom Gyimesim a tanečníkmi v prekrásnyh kostýmoch. Diváci sa nemusia obávať nudnej hudby. Dramaturgia pozostáva z ukážok z tých najkrajších operných čísel! Tešiť sa môžu napríklad aj na slávny „Mačací duet“ v podaní sólistov Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý pre tento koncert pripravila jeho zbormajsterka, Magdaléna Rovňáková. Koncerty sú koncipované tak, aby zaujali návštevníka v každom veku, ale predovšetkým deti a mladých ľudí.

„Dramaturgia koncertu pre deti a mládež je nesmierne citlivá záležitosť. Nechceme plakať „nad rozliatym mliekom“ v podobe údajného nezáujmu detí o svet umenia. Snažíme sa detskej bystrej pozornosti ponúknuť pestrý sled hudby, slova i zábavy a tak nenápadne si ju získať „na svoju stranu“ a ukázať im, ako môže byť ich život vďaka hudbe omnoho krajším a naplnenejším.“ hovorí Gabriel Rovňák ml.

Ak by ste do koncertnej sály priviedli chlapca vo veku 7-8 rokov, môže sa stať, že zatúži aj on po speváckej kariére a očarí ho hudba, pódium, svetlá i jedinečná atmosféra. Práve teraz je tá vhodná chvíľa na to, aby ste mu otvorili pomyselnú bránu do sveta hudby v podobe členstva v Bratislavskom chlapčenskom zbore. Prihlásiť sa do zboru je teraz www.najjednoduchsiavec.sk! Viac o koncerte Príbeh hudby sa dočítate na stránke www.pribehhudby.com.

Príbeh hudby 3 - Opera letí

Čo čítať ďalej