Rozospievaná jar Bratislavského chlapčenského zboru

Koncerty na Taiwane, v Nemecku i Švajčiarsku, spolupráca so Slovenskou filharmóniou, Slovenským národným divadlom, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu i Štátnou filharmóniou Košice, ale aj s ŠK SLOVAN, výnimočným festivalom STARMUS s účasťou Briana Maya, či kapely The Offspring. Zaznie tiež nová časť najväčšieho slovenského vzdelávacieho cyklu koncertov „Príbeh hudby“ s účasťou sólistu nášho zboru. Bratislavu navštívi svetoznámy chlapčenský zbor zo Švédska. Pre poslucháčov pripravuje teleso v nadchádzajúcich mesiacoch výnimočný program.
BCHZ 21.9.2023 prvy vyber upr 03
„Vo svojej 42. koncertnej sezóne oslovujeme nové cieľové skupiny, aby sme v spolupráci s našimi umeleckými partnermi upriamili ich pozornosť na krásu a význam zborového spevu. Veľmi sa tešíme, že sa takto budeme môcť predstaviť na výnimočnom festivale STARMUS, kde chlapci uvedú na odovzdávaní cien Stephena Hawkinga, spolu s Detským a dievčenským zborom Slovenského rozhlasu aranžmány skladieb skupiny QUEEN i Michaela Jacksona, za osobnej účasti gitaristu skupiny Queen Briana Maya. Spoznajú nás ale aj fanúšikovia ŠK SLOVAN, pre ktorých vystúpime po majstrovskom zápase na Tehelnom poli, 18. mája,“ hovorí zbormajsterka Bratislavského chlapčenského zboru, Magdaléna Rovňáková.

Už 20. apríla sa milovníci opery môžu započúvať do slávneho zboru vojačikov v opere Carmen, ktorý uvedú naši speváci v Slovenskom národnom divadle pod taktovkou Zuzany Kadlčíkovej. Pri príležitosti 20.výročia vstupu Slovenska do Európskej únie vystúpi prvého mája Bratislavský chlapčenský zbor na Bratislavskom hrade so Slovenskou filharmóniou, Slovenským filharmonickým zborom a speváckym zborom Lúčnica na výnimočnom koncerte pod taktovkou Rastislava Štúra, ktorý bude vysielať v priamom televíznom prenose RTVS. 

Jedno z najrozcestovanejších slovenských zborových telies potvrdí tento svoj status aj účasťou na dvoch mimoriadnych koncertných cestách. 23. – 29. mája zbor vystúpi v Nemecku (Wiesbaden) a Švajčiarsku (Bazilej). Prvú štvrtinu leta strávia bratislavskí speváci na Taiwane, kde sa zúčastnia veľkého medzinárodného festivalu speváckych zborov a tanečných súborov.

Na oboch koncertných cestách prednesú predovšetkým skladby slovenských hudobných skladateľov, Eugena Suchoňa, Miroslava Kroupu, Viliama Gräffingera, Jána Kružliaka, Milana Nováka, Ľuboša Bernátha a ďalších. Zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej a jej syna, Gabriela Rovňáka, bude na klavír doprevádzať koncertná klaviristka Dana Hajóssy. V rámci projektu zahraničných spoluprác predstaví BCHZ bratislavskému publiku známy spevácky zbor Stockholms Gosskör (Švédsko), pod vedením dirigentky Karin Skogberg Ankarmo. Štokholmskí speváci sa stretnú s Bratislavským chlapčenským zborom v júni.

Bratislavský chlapčenský zbor nezabúda ani na deti a rodiny, pre ktoré pripravuje na objednávku Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a Štátnej filharmónie Košice premiéru koncertu Príbeh hudby MOZART!, na ktorom vystúpi sólista Bratislavského chlapčenského zboru, Alexander Fellmayer pod taktovkou autora cyklu a dirigenta Gabriela Rovňáka.

„Príbeh hudby je celoslovenským projektom vzdelávacích koncertov, ktorý v spolupráci s umeleckými partnermi ponúka deťom a rodinám Bratislavský chlapčenský zbor. Po mimoriadne úspešnom Príbehu hudby Slovenskej filharmónie  prinášame zvedavým poslucháčom možnosť spoznať hudbu génia W.A.Mozarta a zistiť, prečo je jeho hudba výnimočná a ako dokáže ovplyvniť náš každodenný život,“ hovorí zbormajster BChZ a autor cyklu Príbeh hudby, Gabriel Rovňák. 

Pri telese pôsobí od roku 2020 aj Mecenášsky klub SING! Združuje ľudí, pre ktorých patria umenie a podpora vzdelávania na popredné miesta v rebríčku hodnôt. Členovia klubu získavajú za podporu telesa exkluzívne umelecké zážitky.

Informácie o termínoch koncertov a vstupenkách nájdete v našom kalendári

434025721_1167049951307751_8047595348184978796_n (2)

Čo čítať ďalej