Sezóna 2017/2018

Sezóna 2017/2018 s Bratislavským chlapčenským zborom

Pozrite si špeciálne video.

Najznámejšie slovenské chlapčenské zborové teleso má pred sebou novú sezónu, plnú zahraničných koncertných ciest, umeleckých partnerstiev, operných predstavení a koncertov. Teleso už 35 rokov pôsobí na slovenskej aj svetovej umeleckej scéne.

Medzi "top" udalosti našej sezóny patrí koncertná cesta BChZ do USA na jar 2018. Teleso navštívi Philadelphiu, New York a Newark. V zahraničí sa tiež predstavíme na Novoročnom koncerte v Berlíne, ktorý organizuje Slovenský inštitút. Na Vianočné koncerty do Francúzska nás angažovala agentúra Les Noëlies, chlapci sa predstavia na štyroch koncertoch v Štrasburgu a okolí. Jeseň nášho telesa je v znamení Európskeho turné 2017, ktoré v tomto roku zahŕňa Česko, Belgicko a Nemecko. Speváci vycestujú do zahraničia na pozvanie spriatelených speváckych zborov.

V tejto umeleckej sezóne tiež otvárame zaujímavé partnerstvo so speváckym zborom Wiener Sängerknaben, s ktorým sa predstavíme na spoločnom koncerte vo Viedni. Pozvanie sme dostali pri príležitosti Dňa matiek. Po rokoch sa naše teleso stretne s českým chlapčenským zborom Boni Pueri, s ktorým budeme účinkovať na spoločnom koncerte. Ten je súčasťou festivalu Gustava Mahlera v Jihlave.

Naše významné partnerstvá so Slovenskou filharmóniou (od roku 1982) a Slovenským národným divadlom (od roku 1986) pokračujú už niekoľko desiatok rokov. So Slovenskou filharmóniou budete mať možnosť vidieť chlapcov vo Vianočnej kantáte Arthura Honeggera a na tradičných Vianočných koncertoch. V Opere Slovenského národného divadla môžu poslucháči a diváci sledovať našich speváčikov v predstaveniach Bohéma, Carmen, Čarovná flauta, Komedianti, Triptych a Turandot. V tejto koncertnej sezóne budem spoluúčinkovať na premiérovom uvedení opery Tosca, ktorá sa vracia na naše prvé operné pódium. Chlapcov uvidíte aj na koncerte Vianoce v Bratislave, koncerte v opere SND, kde sa naše spoluúčinkovanie už stalo tradíciou. Perličkou je účinkovanie BChZ s Baletom Slovenského národného divadla v predstavení Luskáčik.

Po veľkom úspechu minuloročného turné BChZ po slovenských mestách, pripravujeme aj v tejto sezóne koncerty na Slovensku. Budeme o nich priebežne informovať. Bratislavský chlapčenský zbor vedie od jeho založenia laureátka Krištáľového krídla Magdaléna Rovňáková, spolu so synom, vysokoškolským pedagógom, Gabrielom Rovňákom. Zbor doprevádza koncertná klaviristka Dana Hajóssy. Na úspechoch zboru sa podieľajú hlasové pedagogičky Miriam Garajová, Monika Maglayová a Katarína Krčmárová.

Gabriel Rovňák

Sezóna 2017/2018

Chronologický plán najvýznamnejších podujatí

September 2017
12.9. – 20.9. Koncertná cesta: Česko, Belgicko, Nemecko
28.9. – spoluúčinkovanie na uvedení opery TRIPTYCH, G. Pucciniho (Slovenské národné divadlo) v Pražskom Národním divadle v rámci festivalu OPERA 2017

November 2017
30.11 – 4.12. Vianočné koncerty v Štrasburgu

December 2017

5.12. – 6.1. spoluúčinkovanie na uvedení baletu Luskáčik v SND (16 predstavení)
14. a 15.12. Vianočná kantáta Arthura Honeggera, spoluúčinkovanie na koncerte Slovenskej filharmónie
17.12. Vianoce v Bratislave (vianočný koncert v Opere SND)
20. – 22.12. Vianočné koncerty so Slovenskou filharmóniou
26.12. Vianočný koncert Bratislavského chlapčenského zboru v Dóme sv. Martina

Január 2018
25.1. Novoročný koncert v Dóme – Berlín, Nemecko

Marec 2018
2. – 11.3. Koncertná cesta do USA (Philadelphia, New York)

Máj 2018
13.5. Koncert s Wiener Sängerknaben ku Dňu matiek vo Viedni

Jún 2018
2. a 4.6. spoluúčinkovanie na premiérovom uvedení opery G.Pucciniho – Tosca v Slovenskom národnom divadle
5.6. koncert s chlapčenským zborom Boni Pueri v Jihlave – festival Gustava Mahlera

Čo čítať ďalej