Spevavé Vianoce Bratislavského chlapčenského zboru

Bratislavský chlapčenský zbor budú mať možnosť poslucháči a fanúšikovia počuť v priebehu decembra 2023 až neuveriteľných dvadsaťpäť krát. Okrem Bratislavy teleso prinesie vianočnú atmosféru aj poslucháčom do Žiliny, Prievidze a Lučenca.

Hneď v úvode mesiaca a potom v priebehu celého decembra môžu návštevníci baletných predstavení Luskáčik v Slovenskom národnom divadle počuť našich spevákov v obľúbenom čísle „Tanec snehových vločiek“, v ktorom sa predstavia pod taktovkou riaditeľa Opery SND, Martina Leginusa  a dirigenta Adama Sedlického v doprovode Orchestra Opery SND.

Už tretieho decembra nás budú môcť počuť poslucháči v Žiline a Prievidzi. Do Žiliny prinášame premiéru nového programu pre deti a ich rodičov, „Spevavé zvončeky“, v rámci ktorého sa opäť na pódiu stretneme so skvelým barytonistom Šimonom Svitkom a našou dvornou klaviristkou Danou Hajóssy. Ešte v ten istý večer sa presunieme do Prievidze, kde vystúpime na Vianočnom koncerte spolu so speváčkou Lenkou Piešovou a jej kapelou. Siedmeho decembra pokračujeme v malom vianočnom turné po Slovensku, v rámci ktorého sa predstavíme poslucháčom v Lučenci na benefinčom koncerte.
046 Vianocny koncert 2022 foto A TRIZULJAK w
Medzi tradičné vianočné podujatia na Slovensku patrí koncert agentúry Koncerty „Vianoce v Bratislave“,  ktorý si vďaka televíznemu záznamu RTVS budú môcť vychutnať diváci na celom svete. Tento rok budeme účinkovať spolu s Tatianou Hajzušovou, Alenou Grach, Tomášom Juhásom, Petrom Kellnerom, Klárou Valentovičovou a operným zborom SND. Doprevádzať bude Orchester Opery SND a dirigovať celý koncert bude bývalý dlhoročný spevák Bratislavského chlapčenského zboru, Peter Valentovič.

Slovenská filharmónia aj tento rok pripravila výnimočné Vianočné koncerty s účasťou našich spevákov. Nesmierne sa tešíme, že všetky koncerty so Slovenskou filharmóniou sú už teraz beznádejne vypredané - ešte pred sviatkami si ich však budete môcť pozrieť na streamovacích stránkach Slovenskej filharmónie. Na koncertoch sa predstaví Orchester a zbor Slovenskej filharmónie, flautistka Ajna Marosz a dirigent Rastislav Štúr.

Zoznam všetkých podujatí nájdete na stránke
www.bchz.sk v kalendári podujatí.

Bratislavský chlapčenský zbor, to je rodina spevákov, priateľov a mecenášov telesa, ktorí prinášajú svojim poslucháčom radosť počas celého roka. Za úspechom telesa stojí jeho zakladateľka, manažérka a dirigentka Magdaléna Rovňáková a jej syn, dirigent Gabriel Rovňák. Spolu s hlasovými pedagógmi, Miriam Garajovou a Monikou Maglayovou s pomocou klaviristky Dany Hajóssy intenzívne pracujú s viac ako 80-timi spevákmi, aby priniesli svojim poslucháčom výnimočné zážitky na koncertoch.

Neoddeliteľnou súčasťou zboru je tiež Mecenášsky klub SING!, ktorý združuje podporovateľov zboru, pre ktorých sú oblasti vzdelania a kultúry na popredných miestach. Stať sa členom klubu znamená byť súčasťou výnimočnej society ľudí z oblasti práva, manažmentu, obchodu, bankovníctva i umenia. Klub prináša svojim členom exkluzívne umelecké zážitky a vzájomné stretnutia.  Stať sa členom klubu môžete aj vy, na stránke www.sing.family
VIANOCE-203

Čo čítať ďalej