Vianoce 2017 s BChZ

Vianoce s Bratislavským chlapčenským zborom

Aj počas tohoročného adventu si fanúšikovia Bratislavského chlapčenského zboru prídu na svoje. Teleso sa predstaví na Vianočných koncertoch vo Francúzsku, jeho hlasy zaznejú so Slovenskou filharmóniou i Orchestrom Slovenského národného divadla. Chlapcov uvidíte v množstve Vianočných koncertov, dokonca po boku baletiek. Sviatočné obdobie zakončí Novoročným koncertom v Berlíne s poprednými sólistami.

„Veľmi sa tešíme na Vianočné koncerty v Redute, ktoré sa stali krásnou mnohoročnou tradíciou a pre veľký záujem budú až tri. Rovnako sme už tradične hosťami veľkého koncertu v opere Vianoce v Bratislave. Vo Francúzsku nás čakajú tri vianočné koncerty v Štrasburgu a ďalších mestách, ako aj novoročný koncert v Berlíne, usporiadaný Slovenským inštitútom,“
hovorí Magdaléna Rovňáková, zakladateľka a dirigentka BChZ. Nevšednou spoluprácou je pre zbor spojenie s Baletom Slovenského národného divadla. Chlapci sa už niekoľko sezón zúčastňujú predstavenia Luskáčik.

Špecialitou tohoročného adventu bude tiež uvedenie Vianočnej kantáty Arthura Honeggera spolu s orchestrom a zborom Slovenskej filharmónie. Všetkých našich priateľov pozývame na Vianočný koncert Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý v tomto roku zaznie v Dóme sv. Martina, 26. decembra.

„Aj v tomto roku nás môžu sledovať poslucháči na celom Slovensku! Najskôr 8. decembra v programe Slovensko – Advent na Dvojke RTVS. Počas sviatkov uvedie RTVS záznam Vianočného koncertu s Petrom Dvorským, v televízii TA3 uvidíte koncert Vianoce v Bratislave a stream Slovenskej filharmónie uvedie záznam Vianočného koncertu. Tešíme sa aj na našich fanúšikov na Facebooku, kde pre nich pripravujeme množstvo prekvapení, vrátane už tradičného Vianočného stíšenia,“ uviedol zbormajster Gabriel Rovňák ml.

Bratislavský chlapčenský zbor vznikol v roku 1982, jeho zakladateľkou je doktorka umenia a laureátka Krišťáľového krídla, Magdaléna Rovňáková. Teleso si v tomto roku pripomína 35. výročie svojej existencie.

gr

Čo čítať ďalej