Vianoce 2018 plné hviezd

Vianoce Bratislavského chlapčenského zboru 2018 plné hviezd!

Členov Bratislavského chlapčenského zboru a ich fanúšikov čaká výnimočné adventné a vianočné obdobie. Už 6. decembra vystúpia chlapci benefične v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch, kde spolu s Mikulášom potešia hospitalizované deti.

Bratislavský chlapčenský zbor sa predstaví aj po boku našej najvýznamnejšej reprezentantky vokálneho umenia, Edity Gruberovej. Na koncerte "Vianoce v Bratislave" vystúpi tiež vynikajúci tenorista Pavol Bršlík a baritonista Richard Šveda. To všetko pod taktovkou absolventa Bratislavského chlapčenského zboru, Petra Valentoviča v spolupráci s Orchestrom a zborom Opery SND.

Vianoce 2018 plné hviezd

Fanúšikovia jedinečného slovenského telesa budú mať možnosť počuť chlapcov aj na tradičnom Vianočnom koncerte Slovenskej filharmónie, na ktorom BChZ spoluúčinkuje už viac ako 20 rokov. Pre obrovský úspech podujatia usporiadala Slovenská filharmónia až päť uvedení koncertu. V Redute sa predstaví hosťujúca sólistka Opery SND a hlasová pedagogička Bratislavského chlapčenského zboru, Miriam Garajová. Koncerty bude dirigovať Rastislav Štúr.

Medzi sviatkami budete mať možnosť vidieť chlapcov na pódiu Opery SND v inscenácii Turandot, kde sa predstavia spolu s Maidou Hundeling, Lázslóm Boldizsárom, Petrom Mikulášom, či Adrianou Kohútkovou.

Perličkou v repertoári telesa je spolupráca s Baletom SND. Malí speváčikovia už tradične spoluúčinkujú v balete Luskáčik, kde sa stretnú s našimi vynikajúcimi baletnými sólistami - Rominou Kołodziej, Mariou Rudenko, Artemyjom Pyzhovom, Viacheslavom Kruťom, či Andrejom Szabom.

Čerešničkou na torte bude vianočná koncertná cesta telesa do Turecka, kde sa členovia Bratislavského chlapčenského zboru predstavia na koncertoch v Ankare a Istanbule. Zboru sa dostalo prestížnej cti otvárať Medzinárodný hudobný festival Sefika Kutluer v Ankare.

Neuveriteľných dvadsať deväť predstavení a koncertov počas Vianočného obdobia radí Bratislavský chlapčenský zbor medzi najaktívnejšie európske telesá. "Všetky koncerty nebudú spievať tí istí chlapci" hovorí zbormajster telesa, Gabriel Rovňák ml. "Máme vypracovaný špeciálny harmonogram, podľa ktorého sa chlapci zúčastňujú jednotlivých podujatí, aby svoje spevácke aktivity vedeli spojiť so školou a rodinou". Bratislavský chlapčenský zbor sa už dlhé roky teší priazni najvýznamnejších slovenských umeleckých inštitúcií, ktoré ho prizývajú ku pravidelnej spolupráci. "Veľmi si vážime ich dlhoročnú priazeň. Náš kontakt so Slovenskou filharmóniou a Slovenským národným divadlom je pre nás nesmierne obohacujúci a potvrdzuje dlhodobú vysokú hlasovú a interpretačnú kvalitu nášho telesa. Pre chlapcov sú vystúpenia v Opere SND a na pódiu Slovenskej filharmónie vždy vrcholom umeleckého snaženia." Povedala Magdaléna Rovňáková, zakladateľka a zbormajsterka Bratislavského chlapčenského zboru.

Bratislavský chlapčenský zbor vznikol v roku 1982 a dnes je súčasťou Súkromnej základnej umeleckej školy. Jeho zakladateľkou a zbormajsterkou je Mgr. art. Magdaléna Rovňáková, ArtD., druhým zbormajstrom je MgA. Gabriel Rovňák, ml., Ph.D. Zbor doprevádza na klavíri koncertná klaviristka, Mgr. art. Dana Hajóssy. Teleso navštevuje 90 chlapcov vo veku 7 - 29 rokov.

Čo čítať ďalej