Vianoce nebudú smutné!

Aj keď okolo nás zúri pandémia, Bratislavský chlapčenský zbor pripravil pre svojich priaznivcov zónu pokoja a radosti na svojich facebookových stránkach. Tešiť sa tiež môžu na programy, ktoré budú počas tohtoročných Vianoc odvysielané na televíznej obrazovke. Od pondelka, 21. decembra až do prvého januára 2021 nájdu fanúšikovia zboru na sociálnej sieti darčeky z jeho bohatej umeleckej histórie. Pozrieť si môžu napríklad rozhovor spevákov s Júliusom Satinským, nahliadnu do zákulisia veľkej medzinárodnej zborovej súťaže v USA, ktorú zbor vyhral v roku 1996 a vypočujú si množstvo hudobných ukážok, v ktorých sa predstavia Peter Dvorský, Miriam Garajová, Štefan Kocán, Jana Kurucová, Richard Šveda, Martin Valihora, Ľubica Vargicová a samozrejme naša dvorná klaviristka Dana Hajóssy. Nebude chýbať ani silvestrovské úsmevné prekvapenie. O projekte hovorí zbormajster, Gabriel Rovňák ml.:
"Sme veľmi radi, že našich fanúšikov môžeme potešiť aspoň týmto spôsobom, keď už to nie je možné na živých koncertoch. Verím, že do domovov každého, kto bude sledovať našu stránku na facebooku, prenikne aj prostredníctvom našej hudby pokoj, vzájomné porozumenie a radosť z nadchádzajúcich Vianoc."

Vianoce 2020

Prehľad programov na našej stránke www.facebook.com/boyschoir

21.12.
arr. M.Kittner - Feliz Navidad (2015), účinkujú: Štefan Kocán, Jana Kurucová, Richard Šveda, Ľubica Vargicová, Slovenský národný symfonický orchester, Zbor Opery Slovenského národného divadla, Bratislavský chlapčenský zbor, diriguje Rastislav Štúr. Skladba zaznela na koncerte Vianoce v Bratislave.

22.12.
E.Suchoň - Krútňava, Páslo dievča pávy (2018), účinkuje: Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor, diriguje Gabriel Rovňák ml.

23.12.
Vianočné stíšenie z roku 2015 - pestrá zmes vianočnej hudby, účinkujú: Peter Dvorský, Miriam Garajová, Richard Šveda, Slovenská filharmónia, Slovenský národný symfonický orchester, Bratislavský chlapčenský zbor, dirigujú: Ondrej Lenárd, Rastislav Štúr, Magdaléna Rovňáková

24.12.
F.X.Gruber - Tichá noc (1991), účinkujú: Bratislavský chlapčenský zbor, komorný orchester, diriguje Magdaléna Rovňáková
vianočný film Orbis Cantus o 11.30 na Dvojke RTVS
koncert Vianoce v Bratislave na televízii TA3 o 12.30 strihový koncert toho najlepšieho za posledných 10 rokov

25.12.
J.F.Wade - Adeste Fideles (1996), účinkujú: Peter Dvorský, Slovenská filharmónia, Bratislavský chlapčenský zbor, diriguje Ondrej Lenárd
Vianoce v Bratislave o 10.20 na TA3
Vianočné posolstvo (1990) o 18.30 na Trojke RTVS

26.12. Deti hudobníci
(1990) - výber z televízneho programu, účinkujú: Július Satinský, Bratislavský chlapčenský zbor
seriál Pumpa (2020) o 21.45 - naši speváci hosťujú vo vianočnom pokračovaní seriálu, na Jednotke RTVS

27.12.
Little Drummer Boy (2017), účinkujú: Martin Valihora, Bratislavský chlapčenský zbor, diriguje Magdaléna Rovňáková. Skladba zaznela na koncerte Vianoce v Bratislave.
Vianoce v Bratislave o 20.00 na TA3

28.12. Hurá do Ameriky
(1996) - zostrih z legendárnej cesty Bratislavského chlapčenskmého zboru, kde teleso zvíťazilo v medzinárodnej konkurencii vo veľkej americkej zborovej súťaži

29.12. Hurá do Japonska
(1997) - zostrih z cesty členov BChZ spolu s Operou SND do Japonska

30.12.
Francúzsko (1998) - zostrih z koncertnej cesty zboru na veľký medzinárodný zborový festival

31.12. Silvestrovské úsmevné prekvapenie!

1.1.2021
E. Suchoň - Aká si mi krásna, účinkuje: Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením Magdalény Rovňákovej

Čo čítať ďalej