Vianoce s Bratislavským chlapčenským zborom

Premiéra, legendárne televízne programy, ale aj priamy prenos Vianočného koncertu Slovenskej filharmónie. Aj také budú Vianoce s Bratislavským chlapčenským zborom v roku 2021.

"Aj tento rok prežívame mimoriadne Vianoce - Vianoce bez živej hudby, ale nie bez kultúry. Diváci živých koncertov, ktorí sú zvyknutí na neopakovateľnú atmosféru, teraz musia hľadať spôsob, ako si ju navodiť pri sledovaní hudobných programov doma. Je to ťažké, ale nie nemožné. Bratislavský chlapčenský zbor ponúkne svojim fanúšikom počas vianočných sviatkov množstvo podnetov na vytvorenie takejto jedinečnej atmosféry," uviedol Gabriel Rovňák ml., zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru

Vianoce s Bratislavským chlapčenským zborom

Už 18.12. sa fanúšikovia zboru môžu tešiť na Online koncert Slovenskej filharmónie, na ktorom sa predstaví aj Bratislavský chlapčenský zbor a jeho sólisti, mezzosopranistka Michaela Šebestová, pod taktovkou Rastislava Štúra. Po online koncerte bude program ďalej dostupný na stránke https://stream.filharmonia.sk

Predovšetkým deťom je určený program Karavan, ktorý sa vysiela na JEDNOTKE RTVS aj 19.12. ráno. Naši chlapci vykúzlia spolu s moderátorom Martinom Vanekom nefalšovanú Vianočnú atmosféru.

Počas Vianoc si budete môcť pozrieť aj nesmrteľný balet P.I.Čajkovského, Luskáčik, v ktorom naše "snehové vločky" spevom doprevádzajú baletky Slovenského národného divadla.

Aj keď koncert "Vianoce v Bratislave" sa tento rok neuskutočnil, televízia TA3 prinesie svojim divákom výber toho najlepšieho z desiatich ročníkov tohto mimoriadneho podujatia. Koncert zaznie 26. decembra o 14.00.

Uvidíte tiež staršie televízne produkcie, na ktorých sa podieľal Bratislavský chlapčenský zbor. Uvidíte legendárny program z roku 1990, Vianočné posolstvo, režiséra Jozefa Holeca. Jedná sa o program s unikátnou atmosférou, ktorý sa odohráva v noci v bratislavských chrámoch, za svetla sviec.

Obľúbeným medzi divákmi sa stal aj Vianočný koncert bratov Dvorských z roku 1997, na ktorom naši speváci spolu s bratmi Dvorskými a za doprovodu symfonického orchestra v historickej budove SND spievajú vianočné piesne a koledy.

Mimoriadnym bolo účinkovanie členov BChZ vo filme Iba deň (1988), v ktorom zbor viedol Miroslav Donutil. Príbeh filmu zachytáva jedeň deň zo života bigbítovej kapey "The Vibrations" zo 60. rokov 20. storočia.

Vysielacie časy jednotlivých programov nájdete v našom kalendári podujatí.

Prajeme vám krásne a pokojné Vianoce s hudbou.

M.Donutil s členmi BChZ vo filme "Iba deň"

Miroslav Donutil s BChZ vo filme "iba deň"

Čo čítať ďalej