Vianoce v Taliansku

Koncerty v Taliansku

Chlapci z Bratislavského chlapčenského zboru sa po víťazstve na medzinárodnej zborovej súťaži Zelioli 2014 (júl) sa opäť vybrali do Talianska, kde v rámci svojho nabitého decembrového programu realizovali vianočné koncerty.

„Pred plným chrámom sa nám spieva najlepšie“ povedala dirigentka Bratislavského chlapčenského zboru, doktorka Magdaléna Rovňáková. „Bolo pre nás cťou privítať na koncerte aj jej excelenciu, veľvyslakyňu Slovenska v Taliansku, pani Máriu Krásnohorskú a slovenského konzula v Miláne, Luigiho Cuzzolina.“ uviedla dirigentka zboru.

Chlapci sa v Taliansku predstavili s najkrajšími vianočnými piesňami a koledami zo slovenského i svetového repertoáru. „Prejav chlapcov bol plný muzikality a radosti z hudby. Spolu s dirigentami Magdalénou Rovňákovou, Gabrielom Rovňákom, klaviristkou Danou Hajóssy a sólistkou Miriam Garajovou vytvorili dokonalú súhru. Publikum tak mohlo pocítiť pravú a neopakovateľnú vianočnú atmosféru.“ povedal symfonický dirigent Danielle Ferrari, hosť koncertu.

Bratislavský chlapčenský zbor získal ďalšie pozvania do Talianska na rok 2015, okrem iných aj na účinkovanie na výstave EXPO 2015.

gr

Čo čítať ďalej