„V mnohých krajinách sveta funguje systém podpory umenia vo forme mecenášstva. Sú v ňom zapojení ľudia, pre ktorých je hudba, umenie a radosť z neho dôležitou súčasťou života. Na Slovensku mecenášstvo nemá vybudovanú tradíciu. Myslím si však, že teraz je ten správny čas, aby sme ju založili. Teším sa, že môžem stáť pri prvom mecenášskom klube na Slovensku a pozvať aj vás do rodiny podporovateľov výnimočného a svetoznámeho Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý reprezentuje našu krajinu na celom svete.“

Ing. Elena Kohútiková, PhD
mecenáška a patrónka klubu Sing!, bývalá viceguvernérka NBS

Vitajte v rodine priaznivcov a podporovateľov Bratislavského chlapčenského zboru. Náš Mecenášsky klub Sing! je tu pre každého, kto má možnosť morálne a materiálne podporiť naše umenie a jeho reprezentáciu doma i v zahraničí. Náš klub je vlastne mecenášskym zborom. Staňte sa jeho Členom, Sólistom, či dokonca dirigentom. Ako poďakovanie za Vašu podporu sme pre Vás pripravili množstvo lákavých benefitov. Veľmi sa tešíme na vzájomný kontakt a spoločné zážitky v našej zborovej rodine.

„Bratislavský chlapčenský zbor počas svojej existencie uskutočnil tisícky koncertov a vystúpení, vychoval nespočetné množstvo chlapcov - mladých umelcov. Precestoval takmer celý svet. Spolupracuje so Slovenskou filharmóniou, Slovenským národným divadlom, účinkoval v operných predstaveniach Viedenskej štátnej opery, vo viedenskom Konzerthaus, v svetoznámej Carnegie Hall a ďalších prestížnych sálach sveta. Priniesli sme na Slovensko najväčší hudobno-vzdelávací cyklus "Príbeh hudby" a naša zbormajsterka a moja mama, Magdaléna Rovňáková, získala množstvo ocenení - Krištáľové krídlo, Slovenka roka, cenu Ministra kultúra, či zlatú medailu prvého Prezidenta SR... Máme ešte veľa nesplnených snov. Chceme spievať a prinášať radosť z hudby ešte viac, ako doteraz. Náš tým špičkových pedagógov vychováva talentovaných chlapcov a snaží sa, aby deti objavili popri svete tabletov a mobilov aj svet umenia, fantázie a krásy hudobných tónov a pozvali doňho svojich poslucháčov. Vitajte v našom svete!“

MgA. Gabriel Rovňák ml., Ph.D. zbormajster BChZ

V Čom nám vaša podpora pomôže:

 • prezentácia umenia zboru a slovenskej hudby doma a v zahraničí
 • realizácia a rozvoj vzdelávacích projektov "Príbeh hudby" pre všetky deti na Slovensku
 • nahrávanie a šírenie audio a audiovizuálnych diel
 • pravidelné sústredenia zboru
 • zveľaďovanie materiálneho vybavenia zboru (koncertné úbory, audiotechnika, notové materiály...)
 • vytváranie reprezentačných digitálnych a tlačových materiálov
 • podpora talentovaných detí - členov zboru - zo sociálne slabšieho prostredia vo forme štipendií

Staňte sa členmi Mecenášskeho zboru Sing

Prispejte ľubovoľnou čiastkou od výšky 100 eur. Budete tak Členom, Sólistom, alebo Dirigentom nášho mecenášskeho zboru. Členstvo platí dvanásť mesiacov, následne je potrebné ho obnoviť.

Člen
mecenášskeho zboru

(100 € +)

Každé teleso, každý zbor potrebuje početnú členskú základňu na to, aby vôbec mohol fungovať. Členovia sú nevyhnutnou súčasťou a organizmom celého telesa. Časom sa z váš môžu stať sólisti, ba dokonca dirigenti. V našom zbore to platí absolútne. Niekto si môže myslieť, že bez jedného - dvoch členov by sme sa zaobišli. Ale opak je pravdou. Potrebujeme každého jedného z vás. Inak by sme neboli zborom.

Zoznam podporovateľov

Zoznam podporovateľov

 • Nenad Smilajkov

V zozname sú uvedené iba mená mecenášov, ktorí súhlasili s ich zverejnením.

Sólista
mecenášskeho zboru

(400 € +)

Ako sólista máte pre nás v zbore cenu zlata. Sólista je totižto nositeľom špeciálnych zážitkov. Keď účinkuje sólista, publikum spozornie a očakáva jeho výnimočný výkon. Skladby so sólistami často patria k vrcholom našich koncertov. Sólistov v zbore potrebujeme ako soľ a dnes si bez nich Bratislavský chlapčenský zbor azda ani nevieme predstaviť.

Zoznam podporovateľov

Zoznam podporovateľov

 • Marta Paradeiserová

V zozname sú uvedené iba mená mecenášov, ktorí súhlasili s ich zverejnením.

Dirigent
mecenášskeho zboru

(1000 € +)

Ako dirigent dávate zboru tvár, nastavujete jeho kvalitu, vyberáte skladby, ktoré bude zbor spievať. Ste aj hlavným manažérom telesa a najvyššou autoritou. Bez dirigenta by nič nefungovalo a zbor by prakticky neexistoval. Ak si myslíte, že dirigent musí byť iba jeden, nie je to vždy tak. Napríklad Bratislavský chlapčenský zbor má hneď dvoch skvelých dirigentov, ktorí spolu výborne spolupracujú.

Zoznam podporovateľov

Zoznam podporovateľov

 • Ing. Elena Kohútiková, PhD
 • Ing. Vladimír Heriban, PhD., MBA, MSc.

V zozname sú uvedené iba mená mecenášov, ktorí súhlasili s ich zverejnením.

Výhody členstva v klube

Sing
Člen
mecenášskeho
klubu
Sólista Dirigent
uvítací balíček Áno Áno Áno
dekrét o členstve v klube Áno Áno Áno
pravidelný informačný newsletter (1x za tri mesiace) s informáciami o najbližších podujatiach a novinkách Bratislavského chlapčenského zboru Áno Áno Áno
počet rezervovaných miest na chrámovom Vianočnom koncerte Bratislavského chlapčenského zboru 2 4 4
počet vstupeniek na koncert Príbeh hudby 2 4 4
možnosť zverejnenia mena v zozname členov klubu Áno Áno Áno
možnosť navštíviť skúšku zboru Áno Áno
ročné predplatné časopisu Hudobný život Áno Áno
dve vstupenky na vybrané operné predstavenie s účasťou Bratislavského chlapčenského zboru Áno Áno
počet vstupeniek na Vianočný koncert Slovenskej filharmónie s účasťou Bratislavského chlapčenského zboru 2 4
počet vstupeniek na exkluzívny koncert "Vianoce v Bratislave" 2
slávnostná večera najvýznamnejších členov klubu Áno
ďalšie výhody po vzájomnej dohode Áno

Chcem sa stať členom klubu Sing!

Suma, ktorou ste sa rozhodli prispieť:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sing

Mecenášsky klub SING! Je zriadený pri Občianskom združení BChZ, ktoré vzniklo na podporu aktivít Bratislavského chlapčenského zboru. Stanovy združenia si môžete stiahnuť tu. Členstvo v našom mecenášskom klube platí jeden rok, potom je potrebné ho obnoviť. Zaplatením ľubovoľnej čiastky vás automaticky zaradíme do členského, sólistického, alebo dirigentského klubu. Prosíme, uveďte vo formulári všetky údaje, aby sme vám mohli naplno poskytnúť všetky výhody členstva. Vaše osobné údaje budú spracované podľa zásad GDPR a v žiadnom prípade nebudú poskytnuté tretej strane. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na emailovej adrese sing@bchz.sk.